#ДіалогТУТ

У храмах УПЦ хочуть встановити касові апарати, а з кожної пожертви брати податки

Як ми уже повідомляли, зараз у Верховній Раді України перебуває на розгляді 7 законопроєктів щодо заборони чи обмеження діяльності УПЦ. За однією з законодавчих ініціатив, усі парафії УПЦ планується позбавити статусу неприбуткових організацій: Картка законопроекту 7403

Якщо юридична заборона Української Православної Церкви за діючим законодавством поки що не є можливою, а наміри перейменувати найбільшу конфесію України оскаржуються в судовому порядку, то законопроєкт №7403, який зараз опрацьовується у профільному комітеті Верховної Ради, стосується безпосередньо кожної з парафій УПЦ.

Проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України» передбачає «обмеження надання статусу неприбуткових організацій, що не є платниками податку, релігійним організаціям, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в державі, що здійснила військову агресію проти України та або тимчасово окупувала частину території України».

Поки триває релігієзнавча експертиза Статуту про управління УПЦ, за результатами якої буде встановлено, чи існує канонічний зв’язок Української Православної Церкви з релігійним центром у країні-агресорі, законопроєкт №7403 не виноситься на розгляд Верховної Ради. Однак якщо такий розгляд відбудеться і закон буде прийнято, наслідки для парафій можуть стати катастрофічними.

Як зазначає протоієрей Андрій Пінчук, ідеться про позбавлення всіх 8000 парафій і монастирів УПЦ статусу неприбуткових організацій.

За його словами, парафії та монастирі УПЦ будуть позбавлені права купувати газ для опалення зі знижкою 50%. У середньої парафії видатки на опалення збільшаться на 25 000 гривень на рік.

Парафії та монастирі УПЦ почнуть сплачувати земельний податок. У середньої парафії видатки збільшаться на 3000 гривень на рік.

Парафії та монастирі УПЦ почнуть сплачувати податок на нерухомість. У середньої парафії видатки збільшаться на 30 000 гривень на рік.

Парафії та монастирі УПЦ встановлять у церковних лавках касові апарати і, як і об’єкти торгівлі, будуть сплачувати ПДВ. І не тільки з виручки лавки, але й із зібраних пожертв. У середньої парафії видатки збільшаться на 25 000 гривень на рік.

Парафії та монастирі УПЦ будуть зобов‘язані працевлаштувати всіх своїх робітників: від священиків до свічниць. Послатися на те, що всі волонтерять, не вийде. Бо для цього потрібно бути не тільки неприбутковою організацією, але й бути внесеними до державної бази волонтерських організацій. Ані перше, ані друге не буде доступним. У середньої парафії (5 працевлаштованих) видатки збільшаться на 210 000 гривень на рік.

Оскільки більшість парафій не захоче сплачувати податок на нерухомість та не в змозі буде встановити касові апарати, на них очікуватимуть по кілька невеличких штрафів на рік. У середньої парафії видатки збільшаться на 400 000 гривень на рік.

Таким чином, позбавлення статусу неприбутковості в середньому на рік збільшіть видатки середньої парафії (250 квадратних метрів будівлі, півгектара землі, 40 вірних на недільній літургії, 5 працевлаштованих) на майже 300 000 грн без урахування штрафів та на майже 800 000 з урахуванням мінімальних штрафів.

Загалом по УПЦ ця цифра сягне 2,3 млрд грн без урахування штрафів та 6,3 млрд грн з урахуванням мінімальних штрафів.

Зрозуміла неплатоспроможність більшості парафій призведе до їх банкрутства та переходу за борги у власність держави. Далі держава з цими будівлями і землями робитиме, що забажає.

Друзі! Долучайтеся до створення простору порозуміння та єдності)

Наш проєкт — це православний погляд на все, що відбувається навколо Церкви і в Церкві. Відверто і чесно, на засадах взаємоповаги, християнської любові та свободи слова ми говоримо про те, що дійсно хвилює.

Цікаві гості, гострі запитання, ексклюзивні тексти — ми існуватимемо й надалі, якщо ви нас підтримаєте!

Ви донатите — ми працюємо) Разом переможемо!

Картка Приват (Комінко Ю.М.)

Картка Моно (Комінко Ю.М.)

Читати далі: