#ДіалогТУТ

Відкритий лист ігумені Серафими до Президента Володимира Зеленського

Шановний Володимире Олександровичу!

Києво-Печерська Лавра зараз знаходиться під загрозою закриття, а її ченці —виселення зі своїх келій. Хоча саме вони є ті, хто заселився сюди 35 років тому і відродив її в усій своїй величній красі після багатьох десятиліть панування богоборчого радянського режиму. Багато з них поклали на розбудову святині своє життя і здоров’я.

Дивно, що обитель закривають у демократичній Україні, коли її віддала Церкві комуністична влада СРСР після всенародного відзначення в 1988 році 1000-ліття Хрещення Київської Русі.

Нинішнє закриття монастиря стало ланкою в цілій низці дій проти Української Православної Церкви деяких посадовців. Вони, попри всі конституційні норми, відкрито заявляють, що знищать Українську Православну Церкву в разі неприєднання її до іншої конфесії — ПЦУ.

Міністр культури Олександр Ткаченко в своїх виступах говорить, що з Лаври мають піти керівний центр УПЦ, синодальні відділи, духовні академія та семінарія. Хоча вони там розташовуються з перших років новітнього періоду буття Лаври. Про монахів міністр сказав, що вони мають змінити конфесійну приналежність, інакше їх виселять з келій силовики та активісти.

Подібний сценарій озвучив і народний депутат М. Потураєв, який представляє владну більшість у парламенті. Він анонсував насильницькі дії силовиків та активістів з виселення лаврських ченців у разі їх неприєднання до ПЦУ. Хоча це є протизаконний спосіб вирішення проблеми, адже таке виселення має відбуватися з дотриманням певних процедур після певних рішень відповідних органів.

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті В. Єленський неодноразово дозволяє собі ворожі висловлювання проти УПЦ, публічно демонструючи симпатії до ПЦУ. ДЕСС стала майданчиком неприхованого фаворитизму і преференцій одній конфесії та відвертої дискримінації іншої конфесійної спільноти, всупереч закону і фаховому призначенню цієї структури.

Членкиня групи релігієзнавців при ДЕСС Л. Филипович висловилася щодо лаврських монахів: «Чемодан, вокзал, Росія!». По-перше, вивезти лаврську братію з України можна хіба що в кайданках. Та й депортація громадян України без законних на те підстав заборонена. А для російської пропаганди ця ідея — взагалі вигідний подарунок.

Ці заяви та дії ганьблять чиновників і накладають тінь на органи, які вони представляють. Адже жодному з лаврських ченців не висунуто органами правопорядку та нагляду за законністю обвинувачень у колаборанстві й державній зраді, не винесено жодних судових вироків.

Безпідставні звинувачення ченців у тяжких злочинах, брутальні вимоги до керівного центру й відділів УПЦ покинути Лавру в разі незгоди перейти до іншої конфесії носять всі ознаки дискримінації українських громадян і конфесійних осередків за релігійним чинником, порушення Конституції та цілої низки Законів України.

Шановний Володимире Олександровичу!

Те, що відбувається зараз із Лаврою, приносить державі цілий ряд великих проблем. Кожна з них — дуже болюча.

Це й нанесення удару по іміджу України в міжнародній площині: її дискредитація серед країн світової демократичної спільноти та серед міжнародних структур з контролю за дотриманням прав і свобод людини.

Це й загострення внутрішньополітичної ситуації, і порушення релігійного миру всередині держави, і дискредитація органів державної влади в очах мільйонів людей.

Ми, віряни УПЦ, — такі ж громадяни своєї Вітчизни, як і ті, хто має інші релігійні уподобання. Ми всі під час президентських та парламентських виборів голосували саме за Вас і за Вашу політичну силу, дорогий Володимире Олександровичу — в надії на те, що гоніння на нашу Церкву, що їх чинив П. Порошенко, припиняться.

Ми сприймаємо Вас як улюбленого народного лідера всесвітнього масштабу з демократичними поглядами та широким цивілізаційним мисленням людини третього тисячоліття. Ви мужньо прийняли на себе, як отець нації, страшний удар війни. Ви не поїхали з України і не злякалися численних груп ворожих диверсантів, яких надсилав Путін і які полювали на Вас.

Саме Вам, як Верховному Головнокомандувачу та організатору широкого міжнародного спротиву ворогам України, ми завдячуємо славетним перемогам на фронтах над ордами окупантів, що біжать під ударами ЗСУ з нашої землі! Ви змогли зробити так, що думки мільярдів людей на всій планеті б’ються в унісон із серцями українців!

Шановний Президенте України!

Прошу Вас, як громадянка і патріотка України, звернути увагу на шкідливу діяльність вищевказаних посадових осіб, які порушують Конституцію і закони, завдають Україні колосальних репутаційних збитків на міжнародному напрямку, вводять в оману своє керівництво і суспільство, нагнітають внутрішньополітичну напругу, паплюжать звання державних службовців, дискредитують владу.

Просимо Вашого захисту прав і свобод мільйонів українських віруючих, які зараз зазнають нищівної дискримінації за свою відданість Українській Православній Церкві.

Просимо Вашого батьківського піклування про нас, громадян воюючої країни, які в такий важкий час несуть усі тягарі цього надлюдського випробування, борючись на передовій, допомагаючи ЗСУ, збираючи кошти на лікування поранених, надаючи допомогу нужденним.

Ми, як і Ви, не поїхали зі своєї країни і будемо завжди з нею. Ми терпимо ворожі блекаути, втрачаємо від смертоносного бомбардування своє житло, ховаємо на цвинтарях рідних і близьких, ковтаємо сльози і всіма силами наближаємо нашу славетну Перемогу — разом із Вами, наш Президенте!

З повагою,
ігуменія Серафима (Шевчик),
настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря,
голова Синодального відділу Української Православної Церкви «Церква і культура»,
член Спілки журналістів України, волонтер

Джерело: https://www.facebook.com/photo/?fbid=938278830640010&set=a.141575163643718

Друзі! Долучайтеся до створення простору порозуміння та єдності)

Наш проєкт — це православний погляд на все, що відбувається навколо Церкви і в Церкві. Відверто і чесно, на засадах взаємоповаги, християнської любові та свободи слова ми говоримо про те, що дійсно хвилює.

Цікаві гості, гострі запитання, ексклюзивні тексти — ми існуватимемо й надалі, якщо ви нас підтримаєте!

Ви донатите — ми працюємо) Разом переможемо!

Картка Приват (Комінко Ю.М.)

Картка Моно (Комінко Ю.М.)

Читати далі: