#ДіалогТУТ

Зібрали на турнікети, ще й на полон для Гіркіна лишилось

ВІД РЕДАКЦІЇ. Пам’ятаєте, ми розповідали вам, як на зустрічі православних ЗМІ в Одесі розрізнені та завзяті учасники різних православних тусовок спробували об’єднати зусилля й втілити це в який-небудь спільний проєкт? І вже тепер можна сказати, що всі представники, кожен по-своєму, долучилися до акції #УПЦдякуєЗСУ.

14 жовтня, на свято Покрови Божої Матері, коли в нашій державі відзначається День захисників і захисниць України, ми просто хотіли сказати, наскільки ми вдячні тим, хто боронить нашу землю від збройного нападу сусідньої держави.

40 літрів крові для поранених військових в Одесі здали понад 100 священнослужителів і студентів Одеської духовної семінарії. У Рівному в обласний центр крові прийшли не лише священники та миряни, а й правлячий архієрей архієпископ Рівненський та Острозький Пимен. Так само в Києві православна молодь здавала кров у Військовому шпиталі на чолі з головою Синодального молодіжного відділу УПЦ архієпископом Обухівським Іоною.

100 тисяч гривень для ЗСУ зібрав благодійний концерт у Рівному. В Одесі освятили й передали для потреб наших воїнів 2 автомобілі високої прохідності, а для одеського регіону — сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги. В Полтавській місіонерській духовній семінарії організували й провели 2 благодійні спектаклі, а всі зібрані кошти були перераховані на лікування й протезування пошкоджених кінцівок солдата ЗСУ, постраждалого внаслідок розмінування деокупованих території Сходу нашої Батьківщини.

А щоб ніхто не лишався осторонь, міг на своєму місці долучитися й від себе подякувати ЗСУ, було вирішено провести благодійні ярмарки на парафіях. «Тисячі вірних відгукнулися на голос Церкви й охоче взяли найактивнішу участь у цій добрій справі, — пишуть наші колеги з Одеси. — Це дуже згуртувало людей! Усі приймали активну участь, допомогали та ставали частиною великої акції #УПЦ_дякує_ЗСУ».

Про всі церковні заходи до Дня захисників і захисниць України ми, звісно, розповісти не зможемо, але те, що проходило в нас під самим боком, розкажемо в картинках.

Молодіжна паломницька служба Mish-Mish Travel, Православні скаути України, кафе «Іона. Кава та Краєвиди» провели 16 жовтня благодійний ярмарок в Київському Свято-Троїцькому Іонинському монастирі, і ось як це було.

*

Ми люди прості: бачимо добру справу — робимо її (закреслено).

Засновники Mish-Mish Travel: автор цієї статті Михайло Кацко (крайній зліва), Михайло Соколов (крайній справа)

Владика Іона запропонував зробити благодійний ярмарок, а ми вдаємо, ніби й самі давно хотіли — навіть пропонували, він просто не чув.

Ці добрі справи, хто їх вигадав? Нормально ж спали. Так ні, пів на шосту, а ми вже шорхаємо тапочками. До храму 30 км, 2 КП і 3 види транспорту. А головне — кави не можна, бо ще до Причастя йти.

Столи біля храму поставили з вечора, тому на ранок вони вкрилися кригою. Це проблема, але не для скаутів. Я взагалі не знаю, чи є у скаутів проблеми. За хвилину все почистили, можна розкладатись (*скаутський загін з вересня 2022 року відтепер діє при Іонинському монастирі).

Для атмосфери — самовар. Самовар гріється, робота кипить.

Ми хоч і перший раз робили ярмарок, але розуміли, що чим цікавіше буде людям, тим з більшою ймовірністю вони перекажуть кошти на ЗСУ. Тому були організовані майстер-класи з акторської майстерності для дітей, дорослим — з екстреної медичної допомоги. І вже всі охочі могли пройти художній майстер-клас, або зробити кльове фото на козацькій фотозоні.

На продаж був мерч: футболки, шопери, піни, свічки ручної роботи, ну й солодощі. Під чайок з націоналізованого тульського самовару розгрібали і тортики, і пряники, і кекси.

Друзі відгукнулися на запит і принесли цілу бібліотеку: художні, бізнесові, православні книги. І це була чи не найпопулярніша точка.

Багато продали, якихось авторів хотілося спалити, але ми чемні, просто домалювали роги на обкладинці й залишили. Ще не знаємо, яка буде зима, може, доведеться чимось топити котел…

Усі заряджені. Як сказали волонтери: «Ну все, Міша поставив бізнес на колеса».

І варто було розслабитись, як за нашими спинами з’явилася машина поліції. Ну, думаю, доторгувались. Чотири молодики з автоматами вийшли з авто, поки ми, ніби маскуючись, змінювали колір обличчя з білого на зелений.

Тоді Міша зі словами «партизанів не арештують», завдав превентивного удару — голосно увімкнув пісню «Лента за лентою…» І цим, як нам здалося, врятував ситуацію.

По факту полісмени приїхали, бо отримали скаргу на неправильно припарковане авто, але ми вже святкували перемогу.

Коли дійшло до підрахунку коштів, то спочатку ми нарахували 36 тисяч гривень. Зраділи, бо мета була — 30 тисяч. Тоді один зі скаутів запропонував 30 тисяч витратити на турнікети, і 6 тисяч на полон для Гіркіна (*колишній «міністр оборони ДНР», ексватажок донецьких бойовиків Ігор Гіркін (Стрєлков), імовірно, пішов воювати в Україну, а в мережі жартують, що час оголосити збір коштів на винагороду тому, хто візьме його в полон).

Загалом вдалося зібрати 43 456 грн. Більше, ніж планували, тому вдвічі приємніше!

Дякуємо всім, хто брав участь в організації, гостям, які були по цю сторону прилавка, та всім, хто донатив дистанційно на карту. Ви/ми молодці!

Друзі! Долучайтеся до створення простору порозуміння та єдності)

Наш проєкт — це православний погляд на все, що відбувається навколо Церкви і в Церкві. Відверто і чесно, на засадах взаємоповаги, християнської любові та свободи слова ми говоримо про те, що дійсно хвилює.

Цікаві гості, гострі запитання, ексклюзивні тексти — ми існуватимемо й надалі, якщо ви нас підтримаєте!

Ви донатите — ми працюємо) Разом переможемо!

Картка Приват (Комінко Ю.М.)

Картка Моно (Комінко Ю.М.)

Читати далі: